O škole Učitelia Triedy Predmety Kontakt Mapa

• SO ŽIAKMI O LEGÁLNYCH A NELEGÁLNYCH ZÁVISLOSTIACH

V rámci preventívnych aktivít pre mladistvých sme zorganizovali pre našich žiakov prednášku o dôsledkoch užívania či prechovávania psychotropných a omamných látok, jedov a prekurzorov, o ich trestnoprávnom dopade, o dôsledkoch  protiprávneho konania, ktoré s tým úzko súvisí, o tom, ako týmto nástrahám čeliť..... Žiaci o týchto problémoch často počujú v rámci preventívnych akcií, tentokrát však bola prednáška a následná diskusia o to zaujímavejšia, že ju viedol kapitán Mgr. Miroslav Žichla, preventista z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nových Zámkoch. Svoje rozprávanie obohatil o skúsenosti zo svojej praxe a o krátky a zaujímavý dokument o tom, ako môže experimentovanie s drogami mladých ľudí dostihnúť, ale aj o možnostiach, ako už existujúce problémy úspešne riešiť. Ďakujeme.

• Premiera filmu

Film je dielom dolnoohajských žiakov ale i študentov, ktorí študujú aj na našej škole.

• Oznámenie o riaditeľskom voľne

Oznamujeme, že v súlade s §150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov, poskytujeme žiakom 1.D, 1.M, 2.D, 3.E, 3.M,  dňa 15.2.2023 (STREDA) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov - EČ a PFIČ MS.

• Deň otvorených dverí

Dnes  27.1.2023 sa na našej škole konal Deň otvorených dverí za účasti firiem Osram , Muehlbauer , ZSSK a ŽSR s ktorými naša skola spolupracuje v dualnom vzdelavaní. Zaujemcom sme predstavili  vzdelavacie programy a priestory školy.

Ďakujeme za účasť rodičom , žiakom a spolupracujúcim firmám

• Deň otvorených dverí
  • Vianočný pozdrav
  • Vianočná zbierka

Naša škol v spolupráci s Občianským združením Inšpirujme svet sa rozhodla spríjemniť Vianoce rodinám zo socialne slabšieho prostredia. Preto sme zorganizovali zbierku potravín a maličkostí.

Ďakujeme rodičom , žiakom a kolegom.

• Burza informácií

Zúčasti sme sa na burze informácií, ktorá sa uskutočnila dňa 24.11.2022 od 8.00 hod. v kine Mier Nové Zámky. Burzu informácií organizoval ÚPSVaR Nové Zámky. Je zameraná na prezentáciu stredných škôl v novozámockom regióne. Prezentovali sme duálne vzdelávanie a firmy, s ktorými spolupracujeme. Aktívne nás  účasťou podporili zástupcovia firiem ŽSR a OSRAM.

Výchovný poradca : Mgr. Martin Kosiba , Ing. Mária Zajíčková

• Zenit v Strojárstve

Dňa 23.11.2022 sa na SOŠ technickej v Tlmačoch uskutočnilo krajské kolo súťaže ZENIT v strojárstve. Súťaž pozostávala z teoretickej a praktickej časti. Našu školu reprezentovali žiaci štvrtého ročníka Marian Hajko a Adam Kováč. Marian Hajko obsadil 2. miesto. K dosiahnutým výsledkom im blahoželáme a prajeme veľa úspechov.

• XVI.ročník celoslovenskej súťaže

XVI.ročník celoslovenskej súťaže odborných vedomostí a praktických zručností žiakov SOŠ pre
    skupinu odborov 26- elektrotechnika v spolupráci so Slovenskou obchodnou a priemyselnou
    komorou, ktorý sa konal 15.novembra 2022 v Nižnej pozostával z písomného testu –teoretickej časti
    a praktickej časti - zapájanie na cvičných paneloch.

Súťažilo 10 škôl z celého Slovenska a vyhodnocovali sa výsledky každého študenta a družstva.
    Daniel Bernáth obsadil 1. miestoImrich Hegyi 3. miesto.
    Aj ako družstvo sme skončili na 1. mieste.
    Je to úžasné umiestnenie pre študentov aj školu.
    Študentom srdečne gratulujeme a prajeme úspechy v ďaľšej práci a v živote.

Ing.Mária Zajičková, Mgr.Vladimír Federič

• VET Day 4 v Žilina

Workshop pre majstrov odbornej výchovy 22.9.2022

Učitelia a majstri odborného vzdelávania formujú záujem o techniku a technológie u mladej generácie. Byť stále v obraze, mať prehľad o nových trendoch a technológiách znamená nikdy nekončiacu potrebu ďalšieho osobného rozvoja.

MOV: Mgr. Vladimír Federič a Samuel Hámorník

DOD

Dňa 30.9.2022 sa na škole konal Deň otvorených dverí, ktorý prebehol i za účasti firiem, s ktorými škola spolupracuje v rámci duálneho vzdelávania.

Ďakujeme za účasť žiakom aj ich rodičom a radi predstavíme našu školu i ďalším záujemcom, ktorí nás môžu navštíviť kedykoľvek individuálne po predchádzajúcom telefonickom dohovore.

Tešíme sa na vašu návštevu.

• .

PONUKA  PRÁCE

Od 1. septembra 2022 prijmeme do pracovného pomeru pedagogických

zamestnancov na nasledovné pozície:

- Majster odbornej výchovy - elektrotechnik-slaboprúd

- Majster odbornej výchovy v odbore strojár

Kvalifikačné požiadavky na jednotlivé pozície sú rozpísané v ľavom paneli

Navigácia v časti PRACOVNÁ PONUKA.

• Ukončenie školského roka 2021/2022

Študenti a pedagogickí zamestnanci školy sa slávnostne rozlúčili so školským rokom.

• Školský výlet

• Prednáška na tému: Látkové a nelátkové závislosti